SANI
29-12-2012, 14:56
Πολλοί από εμάς κοιτούν έναν άνθρωπο από το "φαίνεσται" και όχι από την προσωπικότητα και τον χαρακτήρα του. Είναι τεράστιο λάθος αυτό: τον άλλον δεν πρέπει να τον κοιτάμε με βάση την ομορφιά του, αλλά με βάση τον χαρακτήρα του και τους τρόπους του. Την εξωτερική μας εμφάνιση που δείχνουμε προς τον κόσμο την διαλέγουμε ΕΜΕΙΣ και κανένας άλλος.

Απ'την στιγμή που κάποιος άνθρωπος σε βλέπει μόνο για την ομορφιά σου σημαίνει ότι δεν έχει μάθει στην ζωή του κάποιον να τον κοιτάει από την εσωτερική πλευρά του εαυτού του. Η ομορφιά και το στυλ είναι πράγματα τα οποία μπορούν να φτιαχτούν με βάση τα γούστα του κάθε ανθρώπου.

Ποτέ δεν πρέπει να προσβάλουμε κάποιον για κανέναν λόγο, πολλοί από εμάς μπερδεύουν το προσβάλουμε με το συμβουλεύουμε. Το να συμβουλέψεις κάποιον άνθρωπο χώρις να κάνεις κακή κριτική είναι πάρα πολύ σωστό, όμως το να προσβάλεις τον άλλον λέγοντας του "πώς είσαι έτσι;" ή κάποιο άλλο παρόμοιο σχόλιο είναι πάρα πολύ δυσάρεστο και προσβλητικό για τον άλλον. Εάν κάτι δεν μας αρέσει σε κάποιον το κρατάμε για τον εαυτό μας. Για να σκεφτούμε, εμάς θα μας άρεσε να μας προσβάλει κάποιος; Δεν νομίζω. Άλλωστε το επίπεδο - προσωπικότητα και ο χαρακτήρας κάποιου φαίνεται πολλές φορές από λεπτομέρειες που όμως κάνουν την διαφορά.

Και τέλος θέλω να σας δώσω μία συμβουλή. Ποτέ μην ακούτε τα σχόλια που κάνουν οι άλλοι για εσάς, ακούτε την καρδιά σας εάν εσείς αισθάνεστε καλά με τον εαυτό σας δεν πέφτει λόγος σε κανέναν άλλον.

δημιουργία SANI 29-12-2012
τελευταία καταχώρηση kortessabatsioudi 16-01-2014
απαντήσεις 5
προβολές 6604
συμμετέχουν περισσότερο Δανάη (tweetty)sigmakapa
Δανάη (tweetty)
29-12-2012, 15:57
Συμφωνώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δανάη (tweetty)
29-12-2012, 16:02
Α!!!!!!!!Και κάτι άλλο η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ αγάπη δεν κρίνετε από το πως είσαι!!!!!Γιατί άλλο το μου αρέσεις άλλο το σε αγαπάω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sigmakapa
29-12-2012, 23:10
kalispera exeis dikio o esoterikos anthropos aksizei to ti exeis mesa stin kardia sou metrai pano ap'ola etsi den einai?
SANI
30-12-2012, 11:34
Oι απλοί άνθρωποι που δεν δίνουν έμφαση στην εξωτερική τους εμφάνιση.
Αλλά η απλότητα τους, η τέλεια φυσικότητα τους, που προέρχεται απο το εσώτερο
βάθος της ύπαρξης τους τους κάνει να φαντάζουν πανεμορφοι στα μάτια των άλλων
ανθρώπων.
Συνδέσου στον λογαριασμό σου, για να απαντήσεις σε αυτό το θέμα.
Διάβασε και αυτά