SANI
12-10-2013, 19:50

Έχετε νιώσει ποτέ πως μόνο και μία απάντηση μπορεί να αλλάξει τη μετέπειτα ζωή σας;
Πως μόνο μία λεξούλα έχει τη δύναμη να φέρει τα πάνω κάτω στον κόσμο σας;
Και αν το σκεφτείτε όλο αυτό πείτε μου πως παίρνετε την απόφαση να την ξεστομίσετε;
Θα είναι η σωστή λέξη ή μήπως η άλλη αυτή που τριγυρνάει στο πίσω μέρος του κεφαλιού σας έχει βαρύτερη σημασία;
Πριν λίγες ημέρες έπεσα λόγω κάποιων καταστάσεων σε αυτούς τους συλλογισμούς γιατί ρωτήθηκα κάτι που απλά θα μου άλλαζε τη ζωή (όχι όσο κι αν επιμένετε δεν πρόκειται να σας πω τι ρωτήθηκα). Έπαιρνα άραγε τη σωστή απόφαση ή όχι;
Μετά από πολλή σκέψη οδηγήθηκα στο εξής συμπέρασμα:
Ο καθένας παίρνοντας κάποια απόφαση θεωρεί ότι είναι το καλύτερο γι΄αυτόν και για τα άτομα που είναι δίπλα του, γιατί πολύ απλά δεν γνωρίζει τι θα του επιφυλάξει το μέλλον , μιας και δεν είναι συγγενής ούτε καν κολλητός με την Πυθία, και έτσι θεωρεί ότι μετρώντας όλους τους παραμέτρους ότι έπραξε σωστά.
Το άσχημο σε αυτή την υπόθεση είναι να μετανιώσει στην πορεία.
Όσο κι αν σας φαίνεται περίεργο είναι πολύ εύκολο να μην πέσει σε αυτή την “παγίδα” αρκεί να θυμηθεί ότι εκείνη τη δεδομένη στιγμή παίρνοντας εκείνη την απόφαση έκανε το πιο σωστό πράγμα.
Πιστέψτε με τα πισωγυρίσματα ποτέ δεν βοήθησαν κανένα, ή για να μην είμαι απόλυτη σπάνια βοήθησαν , αλλά αφήνουν μια κατάσταση να διαιωνίζεται κρατώντας τα άτομα δέσμια σε μια στασιμότητα.
Όπως και να ‘χει , όποιον δρόμο και αν επιλέξετε να πάρετε, να έχετε πίστη ότι όλα θα πάνε καλά, μα περισσότερη πίστη στον εαυτό σας .
δημιουργία SANI 12-10-2013
τελευταία καταχώρηση SANI 12-10-2013
απαντήσεις 0
προβολές 1053
Συνδέσου στον λογαριασμό σου, για να απαντήσεις σε αυτό το θέμα.
Διάβασε και αυτά