η κολλητη μου !!!!

κ +α = β φ φ ε σ αγαπς κολλητουλα!!!!!!!

ΑΓγεΛιΚΗ (angelino0la03)
μου το αφιερωσες 8ιμασε!!!!
δημιουργία ΑΓγεΛιΚΗ (angelino0la03) 23-09-2012
τελευταία καταχώρηση ΑΓγεΛιΚΗ (angelino0la03) 28-09-2012
απαντήσεις 23
προβολές 2331
συμμετέχουν περισσότερο katerinakO114IriDa
ΑΓγεΛιΚΗ (angelino0la03)
εσενα πια ειναι ι δικια σ κολλητη???????
IriDa
23-09-2012, 16:28
εμενα φυσικαα ΑΘΗΝΑΑ
ΑΓγεΛιΚΗ (angelino0la03)
καλα γνωστοοοοοοοοο!!!!!!!!!!:) :) :) :) :) :) :) μενατε και διπλα διπλα!!!!!!1
IriDa
23-09-2012, 16:44
και παλι ομως θα ημασταν κολλητς..ΑΠΛΑ' το εχει η μηρα μας<3
ΑΓγεΛιΚΗ (angelino0la03)
einai graftos sas !!alla egw me th katerino0la eimaste pio poly!!!!!!!!!!*bingo* *xor* *xor* :) :)
katerinakO114
23-09-2012, 22:38
Αγγελικο0λα μου Σαγαπω Πολυ<3<3<3:)
katerinakO114
23-09-2012, 23:22
αυτο αφιερωμενο επισης για εσενα!!!

Η φιλια μας για παντα θα κρατησει
ποτε να μην διαλυσει
Να μαστε για παντα μαζι
εγω+εσυ.
Κατερινα Αγγελικη
μια φιλια δυνατη.
Σαγαπω εγω πολυ
μ αγαπας το ιδιο και εσυ??
Εννοειτε κολλητη
να σου δωσω ενα φιλι?
Εννοειτε Κατερινα
παμε τωρα στη Ραφηνα!
Συμφωνω Αγγελικη
μισο να παρω ενα ΡΑΚΙ.
Τι λες ρε Κατερινα
θα το τσουξω στην Ραφηνα.
Ρε παρε λεωφορειο
μην σε στειλω με φορειο.!!
(η κολλητη μου)

;)
ΑΓγεΛιΚΗ (angelino0la03)
teleio einai teleio !!!teleio to kaname !!re pote to xame grapsei??????? mesa sth taxh!?:) :) :) :) :)
ΑΓγεΛιΚΗ (angelino0la03)
*love* *love* *love* *love* *love* *love* *love* *love* *love* *love* *love* *love* *love* *love* *love* *love* sagapw poly kolitoula m !katerinoulaaaaa *love3* *love3* *love3* *love* *erwteumenos* *erwteumenos* *love* *love* *gelaw2* *gelaw2* *love3* *love3* *love2* *love*
ΑΓγεΛιΚΗ (angelino0la03)
ΑΓγεΛιΚΗ (angelino0la03)
Αα, τι ωραία… να νιώθεις άνετα με κάποιον άλλο -χωρίς να πρέπει να ζυγιάζεις τις σκέψεις σου και να μετράς τα λόγια σου, να ρέουν από μέσα σου αβίαστα, ήρα μαζί και στάρι, σίγουρος ότι ένα χέρι μπιστικό θα τα πάρει, θα τα κοσκινίσει, θα κρατήσει ό,τι αξίζει και η καλοσυνάτη ανάσα του θα φυσήξει τα άλλα μακριά. - Κράικ Νταϊάνα
Αγαπητέ μου φίλε, πρώτα να με βοηθήσεις και μετά να μου κάνεις νουθεσίες. - Ζαν ντε Λαφονταίν
Αληθινός φίλος είναι αυτός που σου δανείζει χρήματα, κι ευλογεί μετά την εφήμερη ζωή μας. - Στηβ Μάρτιν
Αληθινός φίλος είναι εκείνος που μπορεί να αποκαλύψει όλα τα προβλήματά του σαν στην εξομολόγηση …, αλλά δεν το κάνει. - Ανώνυμος
Αν βρεις ένα λάθος στο φίλο σου πες το χαμηλόφωνα, αν όμως θέλεις να του επαινέσεις, καν’ το φωναχτά. - Σουζάν Σίγκελ Ζένκελ
Αν δανείσεις χρήματα σε κάποιον, μην τα λογαριάζεις πλέον ως δικά σου. Όταν τα ζητήσεις, ο φίλος σου γίνεται εχθρός σου, εξαιτίας της καλοσύνης σου. - Πλαύτος
Αν δεν μπορείς να έχεις έναν πιστό φίλο, να είσαι ο ίδιος φίλος του εαυτού σου. - Πυθαγόρας
Αν δεν συγχωρείς τα ελαττώματα του φίλου σου, προδίδεις τα δικά σου. - Σύρος
Αν δυο φίλοι σου ζητήσουν να κρίνεις μια διαφωνία τους, μη δεχτείς, γιατί θα χάσεις ένα φίλο. Απ' την άλλη, αν σου το ζητήσουν δυο ξένοι, να δεχτείς, γιατί θα κερδίσεις ένα φίλο Άγιος Αυγουστίνος
Αν θέλεις να μάθεις ποιοι είναι οι φίλοι σου, φρόντισε να μπεις φυλακή. - Τσαρλς Μπουκόφσκι
Αν θέλεις να χάσεις ένα φίλο, δάνεισέ του χρήματα - Αγγλική παροιμία
Αν κάνεις φιλία με τον ιερέα θα χάσεις την πίστη σου, με τον γιατρό - την υγεία σου, με τον δικηγόρο - την επιτυχία. - Ιταλική παροιμία
Αν ο κροκόδειλος έφαγε τον εχθρό σου, αυτό δεν σημαίνει πως έγινε και φίλος σου. - Γκαίτε
Αν τον φίλο σου δεν τον απαντήσει κάποιο μεγάλο κακό, ικανοποιήσου με τις μικρές του αποτυχίες Κουρδική παροιμία
Αναμφίβολα, οι εχθροί μου μού άξιζαν, όμως δεν ξέρω αν άξιζα τους φίλους μου Γουίτμαν Γουλοτ
Βαδίζουμε μόνοι μας σ’ αυτό τον κόσμο. Οι φίλοι, όπως τους επιθυμούμε, είναι όνειρα και μύθοι Έμερσον Ρ.
Για να αποκτήσεις καινούργιους φίλους, πρέπει πρώτα να τσακωθείς με τους παλιούς Ρινγκελντατς Γιοαχίμ
Για να βρεις φίλο πρέπει να κλείνεις το ένα μάτι, για να τον κρατάς συνέχεια πρέπει να κλείνεις και τα δυο Ντούγκλας Ν.
Δε διαβάζω τις κακές κριτικές για τα έργα μου, γιατί οπωσδήποτε θα μου τις μεταδίδουν οι φίλοι μου Λέβαντ Ο.
Δε μ’ αρέσει να προβληματίζομαι μεταξύ του παράδεισου και της κόλασης. Βλέπεις, έχω φίλους και στα δύο μέρη Τουέην Μαρκ
Δείξε μου το φίλο σου να σου πω ποιος είσαι Ελληνική Παροιμία
Δείξε μου τους φίλους σου, να σου πώ ποιος είσαι Ασσυριακό ρητό
Δεν είναι τόσο δύσκολο να πεθαίνεις για τον φίλο σου, όσο να βρεις τέτοιο φίλο για τον οποίο αξίζει να πεθαίνεις Θερβάντες
Δεν έχουμε τόσο πολύ ανάγκη από τη βοήθεια των φίλων μας, όσο από την πίστη μας στη βοήθειά τους Επίκουρος
Δεν κάνει φίλους όποιος δεν έκανε εχθρούς Τέννυσον Α.
Δεν μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα στον άνδρα και τη γυναίκα. Υπάρχει πάθος, μίσος, λατρεία, αγάπη, αλλά όχι φιλία Ουάιλντ Όσκαρ
Δεν πρέπει χωρίς ανάγκη να ανοίγεις στον άλλον την καρδιά σου. Μέσα σε χιλιάδες , ίσως βρεις μόνο έναν που θα μπορέσει να κρατήσει το μυστικό σου. Όταν εμείς οι ίδιοι δεν το κρατάμε μέσα μας, πως μπορούμε να ελπίζουμε ότι θα το κρατήσουν οι άλλοι; Όσιος Σεραφείμ του Σάρωφ
Δεν υπάρχει τίποτα πιο τρυφερό από την αλληλογραφία φίλων που δεν επιδιώκουν να συναντηθούν Προυστ Μ.
Εάν δεν υπάρχουν μέτοχοι στη χαρά, είναι φλόγα που σβήνει Λαμαρτίνος
Εάν θέλεις ο φίλος σου να μην αντιληφθεί την καμπούρα σου μην κοιτάς τις κρεατοελιές του Οράτιος
Εάν θέλετε φίλο, αποκτήστε έναν σκύλο Τρούμαν Χ.
Εάν ο κροκόδειλος έφαγε τον εχθρό σου, αυτό δεν σημαίνει πως έγινε και φίλος σου Φιούρστεμπεργκ Α.
Έγινα φίλος του εαυτού μου Σενέκας
Είχα τρεις καρέκλες στο σπίτι μου. Μια για τη μοναχικότητα, δύο για τη φιλία και τρεις για την κοινωνία Θόρροου Χ.
Εκείνοι τους οποίους έκανε φίλους το κέρδος, πάντα θα μαλώνουν Αζερική παροιμία
Εκείνος που δεν έχει εχθρούς, θα καταστραφεί από τους φίλους Τάκιτος
Εκείνος που είναι πραγματικός φίλος δεν το διακηρύσσει κάθε ώρα και στιγμή Στέφενσον
Εκείνος που έχει φίλους, δεν έχει φίλο Αριστοτέλης
Ένα μικρό ποσό που δόθηκε δανεικά κάνει τον οφειλέτη φίλο, όμως το μεγάλο ποσό, τον κάνει εχθρό. Σενέκας
Ενάντια σε ποιόν κάνετε φιλία Ρανέφσκαγια Φ.
Ένας φίλος σε ολόκληρη τη ζωή είναι αρκετός. Δύο είναι πολλοί. Τρεις είναι σχεδόν αδύνατον Άνταμς Χ.
Έργο του φίλου είναι να εκπληρώσει τις ανάγκες σου, αλλά όχι να γεμίσει το κενό σου Γκιμπριάν Χ.
Έχω παρατηρήσει την εχθρική στάση απέναντί σου… θα έπρεπε να είχα καταλάβει ότι είστε φίλοι Μπράντμπερη Μ.
Έχω τρεις καρέκλες στο σπίτι μου. Μια για τη μοναξιά, δύο για τη φιλία και τρεις για την κοινωνία Θόρροου Χ.
Ζητιάνος: Αυτός που υπολόγιζε στη βοήθεια των φίλων του Μπιρς Α.
Η αγαθή πράξη δεν χάνεται. Όποιος σπείρει χάρη, θερίζει φιλία και όποιος φυτεύει αγαθότητα δρέπει αγάπη Μέγας Βασίλειος
Η αγάπη έρχεται τυφλά. Η φιλία μετά από γνώση Άγνωστος
Η ευτυχία δεν είναι ακριβής πλάστιγγα. Η δυστυχία είναι η μόνη πλάστιγγα με την οποία ζυγίζονται οι φίλοι Πλούταρχος
Η κολακεία είναι φιλία επιζήμια Αριστοτέλης
Η πονηρία μπορεί να αποκτήσει περιουσία, αλλά δεν μπορεί να κερδίσει φίλους Μπαλζάκ
Η τέχνη της ζωής είναι να μην κάνεις πολλές γνωριμίες. Τους φίλους του μπορεί κανένας να τους βολέψει, αλλά με τις γνωριμίες μπορεί να βρει τον μπελά του Λούκας Ε.
Η υποψία είναι το δηλητήριο της αγαθής φιλίας Αυρήλιος ο Αυγουστίνος
Η φιλία είναι ένα συμβόλαιο με το οποίο συμφωνούμε να κάνουμε σε κάποιον μικρές εξυπηρετήσεις, προκειμένου να μας κάνει εκείνος μεγάλες Μοντεσκιέ Κ.
Η φιλία με τον εαυτό μας είναι απαραίτητη, γιατί χωρίς αυτήν, με κανέναν στον κόσμο δεν μπορούμε να γίνουμε φίλοι Ρούσβελτ Ελεανορ
Η φιλία μεταξύ ενός άνδρα και μιας γυναίκας είναι αδύνατη. Πάθος, έχθρα, θαυμασμός, έρωτας – ναι, αλλά φιλία όχι Ουάιλντ Ο.
Η φιλία που κερδίζεται με πορτοφόλι είναι αγορασμένη, αλλά όχι εξασφαλισμένη Μακιαβέλλι
Η χαρά έχει τους φίλους της, η θλίψη θρηνεί μονάχη Κινγκ Μάρτιν
Κάθε άνδρας μπορεί να έχει φίλους, εκτός από τον πολιτικό άνδρα (Les hommes peuvent avoir des amis, pas les hommes d'Etat) Ντε Γκωλ Σαρλ
Και στην φιλία, και στην αγάπη τελικά έρχεται ο χρόνος για ξεκαθάρισμα λογαριασμών Σω Μπ.
Καλοί φίλοι είναι κάποιοι που κατοικούν κάπου πολύ μακριά Χίτσκοκ Άλφρεντ
Καλοί φίλοι, καλά βιβλία και νυσταλέα συνείδηση: αυτή είναι η ιδανική ζωή. Τουέην Μαρκ
Καλός φίλος είναι αυτός που χαίρεται από σήμερα για την αυριανή σου αποτυχία Ούλμαν Λιβ
Καλύτερα χαστούκι από τον φίλο παρά φιλί από τον εχθρό Ολλανδική παροιμία
Καλύτερός μου φίλος είναι ο άνθρωπος που όταν εύχεται να είμαι καλά, το κάνει για χάρη μου Αριστοτέλης
Κοινά γάρ τά τω̂ν φίλων (Οι φίλοι τα έχουν όλα κοινά) Πλάτων
Κράτα αυτό το νόμισμα και πάρε τηλέφωνο σ' όλους τους φίλους σου Αμερικάνικη ρήση
Λίγα λόγια, μεγάλες φιλίες Παροιμία
Μακάριοι οι φτωχοί, γιατί μόνο αυτοί μπορούν να έχουν ανιδιοτελείς φίλους Σοβαζόν Μ.
Με τα λεφτά δεν αποκτάς φίλους, αποκτάς όμως καλύτερης ποιότητας εχθρούς Μιλιγκαν Σπάικ
Με τον γείτονα να κάνεις φιλία, αλλά τον φράχτη άσ' τον Καυκάσια παροιμία
Με τους φίλους μου κάνω ό,τι και με τα βιβλία μου. Τους έχω εκεί όπου μπορώ να τους βρω, αλλά σπάνια τους μεταχειρίζομαι Έμερσον Ρ.
Μερικές φιλίες δημιουργούνται από τη φύση, άλλες από υποχρέωση, άλλες από συμφέρον κι άλλες από την ψυχή. Τέιλορ Τζ.
Μερικές φορές το πολυτιμότερο πράγμα που μπορεί να κάνει ένας φίλος, είναι να σ’ ακούσει πρόθυμα Ζένκελ Σ.
Μέσα στα δύσκολα το φίλο σου θα δεις, όπως στη φλόγα μέσα, αν είναι καθάριο το κίτρινο χρυσάφι Οβίδιος
Μέχρι σήμερα ο Τζωρτζ Μπέρναρντ Σω δεν είναι αρκετά σημαντικός, για να έχει εχθρούς. Κανείς όμως από τους φίλους του δεν τον αντέχει, κι αυτό, όσο να'ναι, είναι μια καλή αρχή Ουάιλντ Όσκαρ
Μη βιάζεσαι ν’ αποκτήσεις φίλους, κι όσους αποκτήσεις, μη βιάζεσαι να τους διώξεις Σόλων
Μη λες στους φίλους αυτά που δεν πρέπει ν’ ακούσουν οι εχθροί Αραβική παροιμία
Μην περπατάς μπροστά μου. Δεν θέλω αρχηγό και ίσως να μη σε ακολουθήσω. Μην περπατάς πίσω μου. Δεν θέλω οπαδό και μπορεί να σε χάσω. Περπάτα δίπλα μου, θέλω ένα αληθινό φίλο Άγνωστος
Μια φιλία σαράντα ετών μοιάζει μ' ένα θαυμάσιο σκιερό δέντρο. Λόουελ Τζ.
Μόνο οι πραγματικοί φίλοι μας βοηθούν να δούμε την αλήθεια. Με χαστούκια εννοείται Σαμπέο Φ.
Ν' αγαπάς τον φίλο σου, όμως να θυμάσαι ότι μπορεί να γίνει εχθρός σου Σκιπιόν
Να διαλέγεις τους φίλους αργά, ν' αλλάξεις πιο αργά Αγγλική παροιμία
Να είσαι ευγενικός με όλους, κοινωνικός με πολλούς, οικείος με λίγους, φίλος με ελάχιστους Άγνωστος
Να έχεις καλούς φίλους και σοφούς δασκάλους. Τα πλούτη και η εξουσία είναι φευγαλέα, αλλά
ΑΓγεΛιΚΗ (angelino0la03)
ΑΓγεΛιΚΗ (angelino0la03)
ΑΓγεΛιΚΗ (angelino0la03)
Συνδέσου στον λογαριασμό σου, για να απαντήσεις σε αυτό το θέμα.
Διάβασε και αυτά