santo
30-12-2013, 20:33
ποια ειναι τα ονειρα σας και οι φιλοδοξιες σας για τον καινουριο χρονο?
δημιουργία santo 30-12-2013
τελευταία καταχώρηση santo 03-01-2014
απαντήσεις 11
προβολές 6111
συμμετέχουν περισσότερο indianrey mysterio4ever!!!!!!!!!! (xristodoulios)Kν.♡ (EleniTheBest95)
rey mysterio4ever!!!!!!!!!! (xristodoulios)
θα δουμε
αλλα καλη χρονια!!!!!!!!!!:D :D :D :D
santo
01-01-2014, 17:01
καλη χρονια!!Αυτο ειναι ονειρο πολλων Ελληνων Δημητρη...μακαρι να γινοταν...
indian
01-01-2014, 18:15
Καλη χρονια και μια Ελλαδα ελευθερη με φωτισμενους ανθρωπους!!!
Kν.♡ (EleniTheBest95)
01-01-2014, 18:52
Με φωτισμένους ανθρώπους πολύ αμφιβάλλω =)
indian
02-01-2014, 14:28
Εαν καθομαστε απραγοι και απαισιοδοξουμε περιμενοντας τον σαντα κλαους να μας δωσει λυσεις στα προβληματα μας τοτε ειμαστε ερμαια της τυχης μας.
Τους φωτισμενους ανθρωπους εμεις θα τους φερουμε με τον τροπο σκεψης και τροπο ζωης μας, οχι βεβαια με αυτον που εχουμε μεχρι τωρα ... ιδου τα αποτελεσματα !!!
Ο ΦΟΒΟΣ ΦΥΛΑΕΙ ΤΑ ΕΡΜΑ... αλλα και Ο ΦΟΒΟΣ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΕΡΜΑΙΟ.. στο χερι μας ειναι πως θελουμε να πορευτουμαι.
Οι προγονοι μας δεν παραταγανε καμια μαχη κι ας γνωριζαν οτι θα ηττηθουν...γνωριζοντας βεβαια οτι ο αγωνας ηταν για τις ιδιες τις αξιες και οτι αυτες θα μεταλαμπαδευονταν στους ερχομενους!!!
SANI
02-01-2014, 16:20
Εύχομαι για τη Νέα χρονιά ν'ανάψει ξανά η φλόγα της αισιοδοξίας μέσα μας. Ενώ οι Ελληνες είμαστε από τη φύση μας αισιόδοξοι, δεν θυμάμαι ποτέ άλλοτε τόση διάχυτη απαισιοδοξία. Είναι τραγικό. Ο κόσμος έχει γίνει καταθλιπτικός, πέρα από την παράνοια η οποία υπάρχει. Αλλά για να αλλάξει αυτό, πρέπει να παρέλθει η οικονομική κρίση, η οποία όμως είναι αποτέλεσμα και έλλειψης παιδείας. Και παιδεία δεν εννοώ το να έχεις πτυχία. Παιδεία είναι και το να πληρώνεις φόρους. Γιατί ελάχιστοι πλήρωναν φόρους.
Η πνευματική επανάσταση και η αγωγή μπορούνε να αλλάξουν τον κόσμο μας.Πρέπει να γίνει ένας νέος Διαφωτισμός γιατί η τραγωδία μας κρύβει τη σωτηρία μας.
Αλλιώς πρέπει να διεκδικείς το δίκιο σου. Δεν γίνεται π.χ σαράντα άτομα να κλείνουν το Πανεπιστήμιο Αθηνών. Ισως οι Ελληνες του εξωτερικού να κρατάνε τη δάδα της Ελλάδας πιο αναμμένη από εμας τους Ελληνες που ζούμε εδω πέρα. Πρέπει με αυτά που λέμε,αλλα και κανουμε, να προσπαθούμε να βοηθήσουμε την ΕΛΛΑΔΑ μας να προχωρήσει. Και όχι τάχα να προτείνουμε έτοιμες λύσεις. Είναι αυτό που λένε οι Κινέζοι για το ψάρι<< ότι δεν δίνεις σε κάποιον έτοιμο ψάρι, αλλά του μαθαίνεις να ψαρεύει>>.
ΝΤΕΜΗΣ (DEMIS123)
02-01-2014, 17:32
indian, ΚΑΙ SANI
ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΤΕ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥΣ ΜΑΣ
ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΕΤΣΙ ΜΙΛΟΥΣΑΝ ΚΑΙ ΦΤΑΣΑΜΕ ΕΩΣ ΕΔΩ
ΤΩΡΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ
ΑΠΟ ΛΟΓΙΑ ΧΟΡΤΑΣΑΜΕ
indian
02-01-2014, 20:23
Ντεμη αυτη τη στιγμη θα μπορουσα να ειχα τρελα λεφτα και πολυ σενια θεση σε καποιοα εταιρια, μου δωθηκαν παμπολες ευκαιριες να πατησω κεφαλια και ναπιω αιμα προς δικο μου οφελος... σε πληροφορω οτι και απο εργοδοτες και απο φιλους και γενικα τον περιγυρο προδοθηκα με αποτελεσμα αυτη τη στιγμη να με εχει αναγκασει οχι η πατριδα αλλα οι βολεμενοι της πατριδας να εχω μεταναστευσει(ημουν τυχερος?) ισως, το σιγουρο θα ηταν να ειμαι και εγω ακομα ενας αστεγος στη χωρα μου !!!
ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΑΞΕΙΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΜΟΥ...ΚΑΙ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΩ ΠΙΤΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΙΜΠΕΡ ΣΕΞ !!!
santo
03-01-2014, 20:44
πως κατεληξε απο ευχες να σφαζεστε για τα πολιτικα δα λογια ειμαστε ολοι καλοι...δεν εχω καταλαβει....στο θεμα ειναι οι πραξεις ομως...και δενβγαζω την ουριτσα μου απεξω.ο καθενας εχει την αποψη του ομως και ειναι ελευθερος να την εκφρασει...δημοκρατια εχουμε...!!αλλα πρεπει να θυμομαστε ενα πραγμα για να μην ξεφυγουν τα πραγματα...διαβαζουν και παιδακια!!
Συνδέσου στον λογαριασμό σου, για να απαντήσεις σε αυτό το θέμα.
Διάβασε και αυτά